Od tego pamiętnego dnia podejmowaliśmy szereg różnorodnych działań na rzecz drugiego człowieka. Ta lista jest bardzo długa a wciąż zapisujemy kolejne wydarzenia. W tym roku, chcąc wzmocnić właściwą postawę uczniów i otworzyć ich na różnorodność, zorganizowaliśmy tydzień z Równikiem. Działo się bardzo dużo... uczniowie przygotowali wystawy dotyczące wybranych państw naszego globu, odbywały się warsztaty, spotkania z pracownikami różnych organizacji: Fundacją dla Wolności, Domem Dziecka dla Dzieci Niepełnosprawnych, OPS. Każda klasa uczestniczyła w lekcjach on-line "Jak pięknie się różnić" zorganizowanych przez Muzeum POLIN, uczniowie brali udział w szeregu pogadanek, dyskusji, wykładów przygotowanych przez nauczycieli. Zorganizowano także wystawę pt. "Różni lecz równi". Maraton pisania listów w obronie niesłusznie oskarżonych oraz spotkanie z medalistami igrzysk paraolimpijskich z Polski i Ukrainy w ramach projektu Integracja poprzez przyjaźń i sport, w którym uczestniczyli przedstawicie władz Gminy Wola, zakończyło trwający w naszej szkole tydzień praw człowieka. To jednak nie oznacza, że wszystko zostało już powiedziane i zrobione, wręcz przeciwnie, spotkania, wystawy, warsztaty realizowane w minionym tygodniu uświadomiły dzieciom i młodzieży, że warto być przyzwoitym i pomagać w potrzebie drugiemu człowiekowi.