Uczniowie aktywnie włączyli się do pomocy rodakom mieszkającym na Kresach uczestnicząc w akcjach „Kartka dla Rodaka” oraz „Książka dla Rodaka”. „Kartka dla Rodaka” to świąteczna akcja, która polega na wysyłaniu do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju, własnoręcznie wykonanych, głównie przez dzieci, świątecznych kartek pocztowych. Kraje, do których są wysyłane to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Nowa Zelandia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Wielka Brytania, Chorwacja, Macedonia i Włochy. Młodsi uczniowie naszej szkoły wiedzą jak duże znaczenie może mieć nawet taki mały gest, jakim jest podarowanie własnoręcznie wykonanych kartek. Przygotowali piękne prace, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy naszych Rodaków mieszkających za granicą.
„Książka dla Rodaka” to kolejna akcja przeznaczona dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą naszego kraju, którą przygotowała Fundacja dla Rodaka. I tu również mogliśmy liczyć na duże zainteresowanie naszych uczniów, ich rodziców oraz pracowników naszej szkoły pragnących szerzyć polskość wśród rodaków z Kazachstanu i Kresów.