14 października w naszej szkole odbyło się wielkie święto - inauguracja działalności Zespołu Szkół nr 127, który powstał z połączenia SP nr 389 i CLXI Liceum Ogólnokształcącego. Wśród gości zaproszonych na uroczystość znalazły się osoby, które wspierały "Komitet społeczny -Tak dla Liceum na Smoczej": europoseł p. Andrzej Halicki, producent filmowy p. Janusz Dorosiewicz, radny dzielnicy Wola p. Adam Matusik. Mieliśmy także zaszczyt gościć proboszcza parafii św. Augustyna ks. prałata Walentgo Królaka. Zaproszenie przyjęli też rodzice zaangażowani w działalność komitetu. Pani dyrektor Beata Aranowska nie szczędziła im wyrazów wdzięczności i uznania.Złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej.  Głos zabrał również p. Halicki. Życzył nowej szkole wielu sukcesów i przyjął z rąk p. Aranowskiej bluzę z logo CLXI  LO.

Kolejnym punktem uroczystości było uroczyste ślubowanie wszystkich uczniów ZS 127, od zerówki po drugoklasistów LO. Po zakończeniu cześci oficjalnej uczniowie pod kierunkiem p. Katarzyny Kłyko -Jedrzejczak zaprezentowali program artystyczny. Przygotowali go wspólnie uczniowie klas pierwszych i ósmych SP oraz klasy drugiej LO, co dobrze wróży atmosferze ZS nr 127, w którym najmłodsi i najstarsi uczniowie tworza zwarty zespół i potrafią ze sobą współpracować.

Po nagrodzonym hucznymi brawami występie uroczystość została zakończona i ZS nr 127 oficjalnie kontynuuje swoją działalność.