Marzanny powstają by ostatecznie pożegnać zimę - i aby tradycji stało się zadość - powinny zostać spalone i wrzucone do wody... Jednak by nie zatruwać środowiska i nie śmiecić, można stworzyć Eko-marzannę. Takie kukły powstały w ramach konkursu "Ekologiczna marzanna", który w dniach 8-19 marca odbył się w naszej szkole. Konkurs propagował recykling jako możliwość pozyskiwania materiałów do tworzenia prac przestrzennych. Dzieci w ramach zabawy wykorzystywały odpady z gospodarstw domowych. Dzięki tej inicjatywie uczymy najmłodszych jak ważne dla ludzi i środowiska są codzienne czynności: segregacja odpadów czy pozyskiwanie surowców wtórnych i ponowne ich wykorzystanie.

Do konkursu stanęło 11 marzann wykonanych z odpadów. Marzanny chętnie pozowały do zdjęć na terenie szkoły. Świetnie czuły się w zimowej scenerii szkolnego ogródka. Podziwiały plac zabaw, rozsiadały się wygodnie na trybunach boiska, spędziły kilka chwil w bibliotece. Na koniec w sekretariacie próbowały wynegocjować przedłużenie zimy. Gdy im się to nie udało w popłochu uciekły, oddalając się w nieznanym kierunku. Wierzymy, że przyspieszy to nadejście wiosny...