Procedury funkcjonowania szkoły w stanie zagrożenia epidemicznego dla oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 389 w Warszawie

ZASADY PRZYJĘCIA DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLENGO

• Oddziały przedszkolne w Warszawie w czasie stanu zagrożenia epidemiologicznego funkcjonują maksymalnie 10 godzin. Godziny pracy zostaną ustalone w wewnętrznych procedurach.
  • Rodzice zobowiązani są do przestrzegania wyznaczonych godzin przyprowadzania i wyprowadzania dziecka.
  • Jedna grupa dzieci przebywa w wyznaczonej i stałej sali. (zajęcia + posiłki).
  • Personel kuchenny nie kontaktuje się z dziećmi oraz personelem opiekującym się dziećmi.
  • Do grupy przyporządkowani są ci sami i stali opiekunowie.
  • W grupie może przebywać do 12 dzieci. W uzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci - nie więcej niż o 2.
  • Rodzicie i opiekunowie przyprowadzający i odbierający dziecko mają zakaz wchodzenia na teren szkoły. Rozstają się z dzieckiem przy drzwiach wejściowych.
  • Dziecko odbiera wyznaczony pracownik, który dokonuje pomiaru temperatury termometrem bezdotykowym zarówno po przyprowadzeniu dziecka do szkoły jak również przy jego odbiorze.
  • Dziecko w szkole nie używają indywidualnej osłony nosa i ust.
  • W szkole wyznacza się miejsce izolacji dla dzieci przejawiających objawy chorobowe i powiadamia się niezwłocznie rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania dziecka.

HIGIENA CZYSZCZENIE I DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ

• Przy wejściu do budynku obowiązuje obligatoryjny nakaz dezynfekowania rąk.
  • Obowiązuje regularne mycie rąk mydłem przez pracowników i dzieci w szczególności po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po samodzielnym skorzystaniu z toalety.
  • Personel opiekujący się dziećmi i pozostali pracownicy są zaopatrzeni w indywidualne ośrodki ochrony osobistej tj. jednorazowe rękawiczki, ochrona na usta i nos .
  • W pomieszczeniach sanitarno-higienicznych wywieszone są plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk a przy dozownikach instrukcje.
  • Rodzice zobowiązują się do podpisania oświadczenia obejmującego swym zakresem powyższe punkty, jednocześnie akceptując i zobowiązując się do przestrzegania niniejszej procedury.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

• Wszyscy pracownicy szkoły są zobowiązani do podpisania oświadczenia, akceptując i zobowiązując się do przestrzegania niniejszej procedury na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej . Oświadczenie stanowi załącznik nr 4
  • Procedura jest dostosowana do indywidualnych warunków lokalowych i osobowych szkoły.
  • Procedury obowiązują od 18.05.2020 r. – na czas trwania pandemii.