Każde 20 minut czytania to jedna cegiełka.Uczniowie skrupulatnie zbierali cegiełki, aby wybudować jak najwyższą wieżę. Wśród tytułów, które czytali powtarzały się -"Dziennik Cwaniaczka". "Zaczarowana zagroda", "Sposób na Elfa", "Życie według Duni", "Tajemnice Lassego i Mai", komiksy.

Pani bibliotekarka podsumowała akcję pokazując dzieciom prezentację. Cegiełki zostały zamienione na godziny (210 godzin) oraz dni (8 dni).

Najlepsi, którym udało uzbierać się wszystkie cegiełki do budowy swojej wieży otrzymali nagrody.Uczniowie klasy 2a dostali  medale ufundowane przez rodziców oraz książki pt: "Matis i jego przygody". Uczniowie klasy 3a otrzymali książki z serii "Mikołajek". Wszystkie dzieci dostały imiennie zakładki do książek.

W ramach promocji naszej szkolnej biblioteki pani zaprosiła uczniów do "Bibliobudki". Dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia, mogły też wybrać sobie nakrycia głowy oraz gadżety na patyczkach -serduszka, kciuk w górę, oczy, okulary. Bibliobudka cieszyła się powodzeniem, czytelnicy chętnie się w niej fotografowali.