Tematem wycieczki była "Spiżarnia pełna przysmaków". Dzieci dowiedziały się jak przygotować przetwory na zimę. Czy pasteryzacja pochodzi od pasternaka? Co to jest wekowanie , kiszenie i konserwowanie? Oraz jak zmieścić dynię w słoiku? Samodzielnie zrobiły sok marchwiowo- jabłkowy oraz zawekowały warzywa.

Na terenie farmy zwiedziły zagrody ze zwierzętami zamieszkiwane przez świnki, owce, kozy, króliki, kury, perliczki i indyki. Chętne dzieci mogły pojeździć na osiodłanym kucyku, oczywiście pod opieką farmera . Nie zabrakło czasu na swobodne zabawy. Duży plac z mnóstwem atrakcji zachęcał do wspólnej zabawy. Wszyscy byli bardzo aktywni i radośni.

To była fantastyczna wycieczka ,podczas której dzieci wiele się nauczyły, bawiąc się przy tym znakomicie.