REGULAMIN MAZOWIECKIEGO KONKURSU POEZJI I PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ „CO NAM W DUSZY GRA”

1. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół 127 w Warszawie.

1. Terminy:
    • Opowiadania lub wiersze należy przysłać mailem na adres organizatora do dnia 15 KWIETNIA 2022r.
    • Nagrania występów uczniów należy przesłać drogą mailową na adres organizatora do dnia 15 KWIETNIA 2022r.
    • Ogłoszenie laureatów i wyróżnionych nastąpi na stronie internetowej ZS nr 127 w dniu 13 MAJA 2022r.
    • Finał – W związku z trwającą pandemią i niepewną sytuacją epidemiczną koncert galowy nie odbędzie się. Wszystkie osoby nagrodzone zapraszamy do odebrania nagród i dyplomów w dniu 20 maja 2022 roku.

UWAGA!!!

Zgłoszenia przyjmujemy na formularzu zgłoszeniowym przysłanym na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15 kwietnia 2022 r. włącznie.

KATEGORIE KONKURSU :

• WIERSZ (recytacja),
  • PIOSENKA,
  • SCENKA DRAMATYCZNA/skecz
  • KRÓTKI TEKST LITERACKI (opowiadanie lub wiersz).

Kategorie wiekowe:

0-3 SP

4-6 SP

7-8 SP

Szkoły Ponadpodstawowe

• Cele konkursu:

- Prezentacja obcojęzycznych utworów muzycznych i literackich.

- Zachęcanie uczniów do tworzenia własnych tekstów literackich w języku obcym (wiersz, opowiadanie).

- Uwrażliwienie na piękno poezji i muzyki.

- Popularyzacja poezji obcojęzycznej.

- Integracja z uczniami innych szkół.

-Wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie uzdolnionych w zakresie tworzenia i interpretacji utworów literackich, scenicznych i muzycznych.

1. Zasady uczestnictwa:
  2. W związku z pandemią Covid 19 zasady uczestnictwa zostały przystosowane do obowiązujących zasad bezpieczeństwa:

Etap międzyszkolny konkursu zostanie przeprowadzony w formule online.

Uczniowie lub opiekunowie przesyłają filmy ( nagrania przygotowanych piosenek, scenek, prezentacji wierszy) o pojemności do 10 MB nagrane w warunkach szkolnych.

1. Uczestnicy przygotowują prezentację wiersza, piosenki lub scenki dramatycznej języku obcym (j. angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim) o dowolnej tematyce.
  1. KAŻDA SZKOŁA MOŻE PRZYGOTOWAĆ NIE WIĘCEJ NIŻ PIĘĆ WYSTĘPÓW W DANEJ KATEGORII.

SPOŚRÓD PIĘCIU ZGŁOSZONYCH UTWORÓW UCZESTNICY Z  POSZCZEGÓLNYCH SZKÓŁ MOGĄ PREZENTOWAĆ MAKSYMALNIE 3 UTWORY W JĘZYKU ANGIELSKIM W KAŻDEJ Z KATEGORII. POZOSTAŁE 2 UTWORY POWINNY BYĆ W INNYM JĘZYKU OBCYM.

1. Uczestnicy wykonują utwory muzyczne a capella lub z przygotowanym akompaniamentem.
  2. Czas występu – max 5 minut na prezentację utworu.
  3. Piosenkę można wykonać solowo lub w zespole.
  4. Scenka dramatyczna lub skecz powinny trwać max 5-7 minut, maksymalna liczebność aktorów - 5 osób.
  5. W tym roku uczestnicy piszą Opowiadanie (250-300 słów) lub wiersz (25-30 wersów) o tematyce : Spotkanie z kimś niezwykłym, kto zmienił mój świat.
  6. Warunkiem dopuszczenia utworu do konkursu jest samodzielne napisanie pracy przez uczestnika.
  7. Krótkie teksty literackie (w języku angielskim, niemieckim, francuskim lub hiszpańskim) autorzy przysyłają do naszej szkoły drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 15 kwietnia 2022 roku. Prosimy o podanie danych autora (imię, nazwisko, szkoła, klasa, nazwisko i adres mailowy nauczyciela przygotowującego ucznia).
  1. Zasady oceniania:

1. Prezentowane wiersze i piosenki będą oceniane przez jury powołane przez Organizatora.
  1. Prezentacje będą oceniane w trzech kategoriach:

- wiersz (recytacja),

- piosenka,

- scenka dramatyczna/skecz.

1. Przy ocenie będą brane pod uwagę :

- dobór repertuaru,

- poprawność językowa,

- poprawność wymowy i intonacja,

- sposób wykonania, interpretacja,

- stopień zrozumienia tekstu,

- ogólne wrażenie artystyczne.

4. Oceniają nauczyciele Zespołu Szkół 127 w Warszawie,  uczący danego języka.

5. Przysłane do nas krótkie formy literackie zostaną ocenione przez jury składające się z nauczycieli języków obcych naszej szkoły. O wynikach uzyskanych przez uczestników poinformujemy Państwa do 13.05.2022r. (strona internetowa szkoły), zapraszając jednocześnie na odbiór nagród w wyznaczonym terminie.

VI. Nagrody:

Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody:

- za najlepszą interpretację wiersza,

- za najlepsze wykonanie piosenki,

- za najlepsze przedstawienie scenki dramatycznej/skeczu,

- za najlepszy utwór literacki (opowiadanie lub wiersz) napisany przez uczestnika konkursu,

oraz wyróżnienia.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZYM KONKURSIE.

ŻYCZYMY POWODZENIA!