W 1948 roku Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uchwaliło ten dzień, aby zwrócić szczególną uwagę na najbardziej zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Co roku akcji tej przyświeca inne hasło - tegoroczne brzmi: "Zdrowie dla wszystkich". Z tej okazji uczniowie klas I D i II B LO pod kierunkiem p. prof. Jolanty Karwackiej przygotowali warsztaty dla dzieci z klas 0-III dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Najmłodsi mieli okazję wysłuchać, zobaczyć, a następnie nauczyć się prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na naukę RKO nigdy nie jest za wcześnie,  warto posiadać taką wiedzę i umiejętności, bo nie wiemy kiedy mogą się przydać.