Zadaniem projektu jest wprowadzenie preorientacji zawodowej, czyli zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami oraz pobudzanie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień.Cele projektu to: wzbogacenie wiadomości na temat pracy lekarza, bogacenie słownictwa dzieci o pojęcia: lekarz, służba zdrowia, apteczka pierwszej pomocy, stetoskop, niepełnosprawność, rehabilitant, rozwijanie wiedzy i umiejętności związanych z wezwaniem pomocy lekarskiej, przekazywanie wartości uniwersalnych: uczynność, przyjaźń, wzajemna pomoc.
Działania w ramach owego projektu to: spotkanie dzieci z mamą Tymka- fizjoterapeutą, wizyta w gabinecie pielęgniarki szkolnej, spotkanie warsztatowe z osobą niedowidzącą z psem przewodnikiem, zabawy tematyczne i konstrukcyjne, działania plastyczno- konstrukcyjne.
Podczas projektu dzieci rozwijały samodzielność, kreatywność, poznały pracę zawodową zaproszonych ekspertów. W życie szkoły włączyli się rodzice oraz przedstawiciele środowiska lokalnego. Dziękujemy za zaangażowanie.