W dniach 21- 25.10. 2019  młodzież z naszej szkoły wzięła udział w VII Tygodniu Konstytucyjnym.

Celem projektu organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy jest zwrócenie uwagi uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego.

Podczas wydarzenia prawnicy (adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, sędziowie, pracownicy naukowi, pracownicy organizacji pozarządowych)  w przystępny i interesujący sposób pokazują, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego chcemy promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.

Bardzo dziękujemy prawnikom Karolinie Marszałek, Agnieszce Krukowskiej, Iwo Małobęckiemu, Wojciechowi Skrzypek oraz Aleksandrze Śmigiera za przeprowadzone lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Poruszone zostały zagadnienia wolności słowa oraz znaczenia i zagrożenia związane z tzw. mową nienawiści. Cieszymy się, że nasi uczniowie wyposażeni zostali w narzędzia, umożliwiające im rozpoznanie tego zjawiska i skuteczną obronę przed nim.