W dniach 8 - 23 października w Naszej Szkole odbyła się kolejna edycja szkolnego #CodeWeek.

Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Podczas lekcji Informatyki uczniowie klas 4,5 oraz 6 poznawali tajniki programowania za pomocą bloków kodu oraz języka JavaScript, w ramach Godziny Kodowania z aplikacją Star Wars Tworzenie Galaktyki za pomocą kodu. Uczniowie uczyli się pisać kod, świetnie się przy tym bawiąc. Nie zabrakło wielu pozytywnych emocji, kiedy po kolejny na ekranie uczniowskiego komputera pojawiła się informacja o ukończeniu kolejnego poziomu.

Podczas lekcji WF-u uczniowie klas 0A, 4A, 4B, 5a brali udział w rozwiązywaniu zaszyfrowanych zadań sportowych. Były krzyżówki, szyfry oraz tor do pokonania składający się ze śladów stóp i dłoni.