Dzieci oglądały spektakl "Chichotek" w kilku odcinkach. Po każdej części pani prowadząca proponowała dzieciom różne zabawy i aktywności dotyczące oglądanego spektaklu.Dzieci zostały poproszone o pokazanie różnych pozycji, w których łatwiej będzie zasnąć choremu królowi. Uczyły się piosenki "Na odwagę" wraz z układem tanecznym. Dzieci musiały odnaleźć pochowane wcześniej przez panią nauczycielkę rybie kamyczki i schować je do odpowiedniego pojemnika. Następnie dzieci zostały poproszone o wywołanie wiatru do czego posłużyły im papierowe słomki. Dzieci miały poczucie że pomagaja głównym bohaterom w ich przygodach. Materiały potrzebne do zabawy zostały wcześniej dostarczone do szkoły. Dzięki nim dzieci miały poczucie że ich  zaangażowanie jest potrzebne do prawidłowego przebiegu spektaklu.

Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało. W klasie przygotowały swoje własne chichotki.