Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na 2021 rok rozpocznie się na przełomie lutego i marca, a już w styczniu dzieci i rodzice będą mogli odwiedzić wolskie zerówki i zapoznać się z ich ofertą edukacyjną. Na sześciolatków czeka szeroki wybór zajęć łączących naukę, zabawę i twórczą aktywność.

Już za chwilę rodzice będą podejmowali decyzję, gdzie 1 września ich dzieci rozpoczną rok przedszkolnej edukacji. Na Woli w każdej szkole podstawowej działa nowoczesna, bezpieczna i przyjazna dla sześciolatków zerówka. Każda z dziewiętnastu placówek zapewnia dzieciom wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, doskonale wyposażone sale dydaktyczne i certyfikowane place zabaw.

- Nasze zerówki to miejsca dla dzieci i rodziców poszukujących na Woli szkół pielęgnujących kreatywność, wyobraźnię, a przede wszystkim indywidualne podejście i przyjazne, sprzyjające rozwojowi środowisko. Najmłodsi uczniowie objęci są pomocą psychologiczno-pedagogiczną, a zerówki przygotowały dla nich ofertę zajęć dodatkowych, czyli bon sześciolatka – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza.

W ramach bonu sześciolatka wolskie szkoły zapewniają:
• 2 razy w tygodniu – zajęcia z języka angielskiego w ramach programu „Wolski poliglota”,
• 2 razy w tygodniu – zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej,
• raz w tygodniu – „Matematyka nietrudna dla smyka”,
• raz w tygodniu – zajęcia wspierające kreatywność, np. robotyka, szachy,
• raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej – wyjścia do kina, teatru lub muzeum,
• w okresie zimowym –  program dożywiania każdego dziecka „Zdrowa kanapka”,
• komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych dla wszystkich grup sześciolatków na początku roku szkolnego.
Informacje o zasadach i harmonogramie rekrutacji będą dostępne na: www.edukacja.warszawa.pl

Od 11 do 22 stycznia 2021 roku w godzinach 9:00–15:00 szkoła podstawowa zaprasza rodziców do zapoznanie się z ofertą edukacyjną dla sześciolatków na rok szkolny 2021/2022. Ze względu na obostrzenia związane z pandemia prosimy o kontakt telefoniczny do sekretariatu szkoły. Na wszystkie indywidualne pytania dotyczące przyjęcia dziecka do zerówki lub klasy I odpowiadamy pod numerem tel. 22 838 11 05 lub e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dnia 13 stycznia 2021 w godzinach 13:00-14:00 odbędzie się spotkanie na platformie ZOOM z osobami zainteresowanymi rekrutacją do klasy zerowej i pierwszej.