CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów.

W tym roku Polska zwyciężyła!  20 505 zgłoszonych wydarzeń zagwarantowało nam złoto! Wydarzenia w Polsce zaczynały się co… minutę! W tym roku jesteśmy pierwsi w Europie.

W naszej szkole zostało zorganizowanych kilka wydarzeń w ramach lekcji różnych przedmiotów.

Klasa 0a

Dzieci dowiedziały się jak z przedmiotów codziennego użytku stworzyć narzędzia do kodowania i super zabawy. W roli głównej wystapiły: magiczne fasolki, wesołe kubeczki i dużo kolorów.

Klasa 2b

W klasie 2b zorganizowano kilka zabaw: kodowanie na dywanie, Sterowanie CZŁEKO-ROBOTEM, kolorowanka Odszyfruj Kody oraz kodowanie z wykorzystaniem programu Scratch.

Klasa 4a

Uczniowie na lekcjach mateamtyki odszyfrowywali hasla zapisane w syte,mie binarnym. na lekcji informatyki wzieli udzial w godzinie kodowania z Code.org.

Klasa 7a

W 7a podczas lekcji języka polskiego, dotyczącej pisowni partykuły nie z różnymi częściami mowy. uczniowie pracowali z kartami pracy z wykorzystaniem kodów QR, prawidłowo zamalowany kod odsyłał do ćwiczenia ortograficznego na learning apps.

Klasa 8a

Lekcję matematyki dotyczącej szyfrowania tekstów przygotowały i prowadziły dwie uczennice klasy 8a. W pierwszej części opowiedziały o szyfrach podstawieniowych m. in. Cezara i atBasch. W drugiej części lekcji uczniowie wykonywali zadania polegające na szyfrowaniu i odszyfrowaniu tekstów. Szczególnie ta druga część zajęć bardzo podobała się uczniom i wzbudziła wiele emocji.