Najważniejszym celem jest wsparcie rodziców oraz zapewnienie uczniom ciągłosci edukacyjnej. Nauczyciele poszukują odpowiednich treści do przerabianego materiału, generują karty pracy, wymyślając ciekawe zajęcia dydaktyczno- wychowawcze przedstawiają źródła z których rodzice mogą skorzystać podczas zabaw i nauki z dziećmi. Dzieci bawią się i uczą wykonując prace plastyczno- techniczne z rzeczy dostępnych w każdym domu. Podczas tworzenia wykazują się bardzo dużą pomysłowością, a stworzone prace to gotowe zabawki. Wymuszone siedzenie w domu to także pora na odkrywanie własnych talentów. Uczniowie klasy IB odkryli w sobie talenty pisarskie i zaczęli tworzyć własne rymowanki. Zerówkowicze to mali ogrodnicy, ślinka cieknie na sam widok domowego szczypiorku i rzeżuchy. Dzieci ćwiczą pisanie i czytanie. Rozwijają kompetencje matematyczne, a nadmiar energii wykorzystują gimnastykując się. Miejmy nadzieję, że ten trudny czas niebawem się skończy, a my bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności wrócimy do szkoły.